HuBNuTí Ve sPáNKu

8. dubna 2009 v 15:29 |  ○○ HUBNuTí ○○
Naše motto: Chovejte se jako medvědi! Dostatek zotavujícího spánku je základem toho, že i vaše odpovídající hormony budou v noci aktivní a tukové polštářky budou pomalu mizet. Dosud jste získali spoustu informací o tom, jakým způsobem pracuje metabolismus, jaké hormonální pochody pracují v těle ve dne, jaké v noci, jak je řízen rytmus spánku a bdění…


Ale co to všechno má společného s vašimi nadbytečnými kilogramy? Lze říci, že velice mnoho, protože hubnutí funguje správně pouze tehdy, když pochody v těle v cirkadiánním rytmu dokážete konkrétně využít ke svým cílům, tedy v tomto případě k hubnutí.
Jako příklad nám poslouží medvěd. V zimě se uloží k dlouhému spánku, protože v té době je pro něj extrémně špatná nabídka potravy a těžko by sehnal dostatečné množství stravy k přežití. Proto má smysl, aby pro takovou dobu byl organismus medvěda nastaven na úsporný program, tedy spánek. Ale i ve spánku se stále něco děje. Zatímco medvěd spí, jsou využívány, tedy spalovány, jeho tukové zásoby, aby byl zajištěn dostatek energie pro tělesné funkce, které stále běží, například udržování tělesné teploty, dýchání nebo krevní oběh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama